Ponechán magické smyčce

Napsal M&S (») 1. 1. 2016 v kategorii Deník M&S, přečteno: 193×
stazeny-soubor.jpg

Připadá mi to věčnost, kdy jsem naposled smočil brk do kalamáře, abych zde zvěčnil pár řádků. Tolik se toho mezitím událo a já nemám ponětí, kde přesně začít.

Přes rok mé kroky opustily školní lavici, neboť strýcovo zdraví opět pohaslo. I když měli lékouzelníci a jiní všemožní specialisté za to, že nalezli odpověď na sužující chorobu, mýlili se. Mohl bych je proklínat? Ani ti největší mudrcové nejsou vševědoucí. Den ani noc mi nepřidaly klid při mém bdění u jeho postele, ve které mé oči uviděly vetchého vrásčitého muže s propadlými víčky, co mumlá z mrákot nesmyslná slova. Nakonec jsem tu bolest už nevydržel a odjel zpět. Neutuchající zármutek ale dokázala přece jenom vymýtit, snad alespoň, jedna dívka. Myslím, že ani tak nepřeháním, jestliže  bych ji nazval andělem s očima jasných pomněnek, jež mne upoutaly na tanečním parketu hned první večer provázený znamením předposledního prosince. Od toho okamžiku spolu trávíme nespočet času, ať už konverzacemi, které dokážou obohatit nejrůznější aktivity. 

Pohár, jak bývá povětšinou zvykem, připadl tentokrát Nebelvírské koleji, ale nemohl bych říci nezaslouženě, protože udržel odvahu a dokázal zvrátit průběh výsledků oproti zbývajícím rivalům. Hostina mou účast nezaznamenala kvůli svírajícímu hlasu strýce myslí.

Proč ho vlastně musel potkat takový osud? Čím více jako by tělo skomíralo, tím je duše drásána jeho nářkem. Kéž bych mu byť jen trochu mohl nějak pomoci, utišit ten spalující žár. Ošetřující pracovník, jestli ho tak lze nazývat, mi nemusel líčit svůj postoj, jelikož pohled hovořil za vše.

Příjezd do Děravého Kotle zastoupila poslední věc - návštěva domu, kde mámaličkost vyrůstala. Avšak venkovní vizáž nenesla původní pečeť. Vždy upravovaný trávník zarostl až tak, že zakrýval okna v přízemí, omítka rozpraskala a zanechala ze sebou spoušť na zápraží nebo branka se zarezlými panty. Chvíli jsem před ní postával, pohlížející tu spoušť, která nebrala konce, do doby, než kolem procházel nějaký muž, skoro jako podivín dle mého názoru, když si mě tak zvláštně prohlížel a dokonce pootevřel ústa. Možná měl nutkavou potřebu se mnou mluvit, ale to už jsem spěšně vykročil směrem k zastávce kouzelnického autobusu na Sheen park, jež přijížděl tak akorát, aby dopravil dobíhajícího mladíka zamyšleného výrazu, možná přemítáním dosavadních mudlovských teoretických poznatků, vedle toho hostince s kouzelnickou smetánkou. Časně ráno, hodinky ukazovaly očím propadlých víček možná půl sedmé, což nezabránilo valné většině studentů vychutnávat první letní dny mimo postele. Mě samotného to velice překvapilo, jak lokál ožíval v každém momentu. Jaká náhoda, že jsem potkal Azrii mířící se svojí sestrou na Příčnou ulici. Prý něco slíbila. Výměna úsměvů předcházela jejich zmizení chodbou za výčep a já mezitím požádal brigádnici o volný pokoj. Chovala se nanejvýš laskavě, dokonce mi i levitačním kouzlem ulehčila od kufrů. Po zatočení do uličky pod schody vytáhla notýsek, kam poznačila moje jméno s pár dalšími drobnostmi. Zavazadla mezitím doletěla do toho dvojlůžkového pokoje a skončila při posteli u protější zdi. Co víc si přát, když mám klid; tedy občas příjde uklízečka. 

Jedna moje část stále neprocitnula v otázce magie, přesněji v možnosti používat kouzla mimo školu, pakliže můj věk je adekvátní. Ty dřívější roky dokázaly uhnízdit zafixování příliš hluboko. Jen ztěží nacházím vůli překonat vnitřní bariéru. Nicméně necítím potřebu užívat ji za každou cenu, vždyť existuje něco krásnějšího než vyčarování úsměvu na tváři?...

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
p. Kopec z IP 89.102.144.*** | 2.1.2016 16:38
Znamená to, že pana Merovola budeme letos ve hře více potkávat?
M&S | 2.1.2016 17:03
Já sám bych byl pro větší aktivitu smile, ale nedokážu ji s určitostí garantovat ..


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel osm a sedm